Yağmurdan kaçarken yıldırım çarptı

Bolu'da, yağmurdan kaçan 17 yaşındaki Kudret Kalafat ile 15 yaşındaki Büşra Tanrıkulu ağacın altına sığındı. Yıldırımın ağaca düşmesi sonucu ağır yaralanan Kudret Kalafat ve Büşra Tanrıkulu tedavi altına alındı.

Olay önceki gün, Karaçayır Mahallesi'nde meydana geldi. Mimar İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Kudret Kalafat dershaneden çıktıktan sonra aniden bastıran yağmura yakalanınca koşarak bir ağacın altına sığındı. Yoldan geçen Büşra Tanrıkulu da yağmurun dinmesini ağacın altında bekledi.

Bu sırada ağaca düşen yıldırım, altında bulunan Kudret Kalafat ve Büşra Tanrıkulu'nu savurdu. Ağaç ikiye bölünürken, çevredeki vatandaşlar yaralı gençlerin yardımına koştu.

Kısa sürede gelen 112 Acil ekipleri, sırtında yanıklar oluşan Kudret Kalafat ve vücudunun çeşitli yerlerinde yaralanmalar olan Büşra Tanrıkulu'nu ambulansla Köroğlu Devlet Hastanesine kaldırdı.

Ağır yaralanan Kudret Tanrıkulu İzzet Baysal Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilerek yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınırken, Büşra Tanrıkulu ise aynı hastanenin çocuk servisine kaldırıldı.

41 yaşındaki Şeref Kalafat, "Oğlum dershaneden çıktıktan sonra yağmura yakalanmış. Ağacın altına saklanınca yıldırım düşmüş. Sırtında derin yanıklar oluştuğu için şu anda yoğun bakım ünitesinde tutuluyor. 4-5 gün sonra taburcu edileceği söylendi. Verilmiş sadakamız varmış" dedi.

x
Copyright © 2004 - 2024  Erbab Elektrik Elektronik İnşaat Taahhüt Tur.San. ve Tic.Ltd.Şti.
Kemal Reis Caddesi No: 19/1 35410 Gaziemir İzmir | Tel: +90 232 251 9212