WICS 2014 Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul’da Yapıldı

Londra merkezli EurAsiaStrategies tarafından üçüncüsü yapılan Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi (World Intelligent Cities Summit) WICS 2014 İstanbul’da yapıldı..

WICS 2014 Dünya Akıllı Şehirler Zirvesinde veri (bilgi) ve iletişim teknolojileri, sıhhat , turizm, inşaat, telekomünikasyon, emniyet , ulaşım, enerji, altyapı ve finans konuları 30 değişik ülkeden konuşmacıların katıldığı özel oturumlarla ele alındı.
Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi’nin üçüncüsü WICS (World Intelligent Cities Summit), bu yıl, 10-11 Aralık 2014 tarihlerinde Conrad İstanbul Otel’de 100’ün üzerinde lider uluslararası konuşmacının sunumları ile gerçekleşti. Conrad İstanbul Otel’de düzenlenen WICS 2014 Dünya Akıllı Şehirler Zirvesinin açılışında konuşan EurAsiaStrategies Genel Müdürü ve Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi Direktörü Fatih Aydın, günümüzde toplumlar için daha devam ettirilebilir , yaşanabilir ve altyapısı güçlü şehirler oluşturmanın ehemmiyet kazandığını söyledi.

Özellikle Asya ve Afrika’daki hızlı kentleşme, global olarak akıllı şehir teknolojileri pazarındaki güçlü büyümeyi de tetiklemektedir. Bu yeni teknolojilerle enerji şebekelerimizi, ulaşım sistemlerimizi, su ve atık su altyapı sistemlerimizi, binalarımızı daha modern hale getirebilir ve bu sistemlerin birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayabiliriz.
Zirve çerçevesinde en ün yapmış olan hedeflerinin, sürat ile gelişmekte olan akıllı şehirler pazarında bulunan hem yerli hem de uluslararası yatırımcıları bir araya getirmek olduğunu ifade eden Fatih Aydın, ülke ekonomisine katkıda bulunacak işbirliklerinin yapılmasını da zirve aracılığıyla sağlamayı amaçladıklarını vurguladı.

Zirvenin açılışında konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş Bakır ise Türkiye’deki kentsel dönüşüm çalışmalarını anlattı.
Bakır, Ülkede şu anda 6,7 milyon konutun dönüştürülmesi gerek . Bunun 20 senede dönüştürülmesi planlanıyor. Her yıla 334 bin konut düşüyor.
Sosyal konutların inşasına sürat ile devam edeceğiz. Binaları icra ederken duvarsız siteler ve karma yaşamlar yapmayı düşünüyoruz. Bu sebepten ötürü alt, orta ve yüksek gelir grubundaki kişilerin bir mahalle kültürü içinde beraber yaşadığı çözümler üzerinde çalışacağız.

x
Copyright © 2004 - 2024  Erbab Elektrik Elektronik İnşaat Taahhüt Tur.San. ve Tic.Ltd.Şti.
Kemal Reis Caddesi No: 19/1 35410 Gaziemir İzmir | Tel: +90 232 251 9212